T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANESİ

ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANEMİZDE SKS (SAĞLIKTA KALİTE STANDARTLARI) DEĞERLENDİRMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019

ESKİŞEHİR ŞEHİR HASTANEMİZDE SKS (SAĞLIKTA KALİTE STANDARTLARI) DEĞERLENDİRMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.Eskişehir Şehir Hastanemiz Türkiye’nin En İyi Hastanelerinden Biri Oldu.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından, Eskişehir Şehir Hastanemiz SKS (Sağlıkta Kalite Standartları) değerlendirmesi gerçekleştirildi.

Sağlık tesislerinde etkinlik ve verimliliği değerlendirmek, problemlerin kaynağında tespit edilip çözüme kavuşturulması ve verimli hizmet sunumunu gerçekleştirmek amacıyla yapılan değerlendirme, 22-23-24 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Bilge 3 gün süren değerlendirme sırasında bakanlık ekibinin hastanenin hizmet verdiği tüm tıbbi ve destek alanları ziyaret ettiklerini, hastaların, hasta yakınlarının, çalışanların gereksinim ve beklentileri, yürürlükteki mevzuat, Bakanlık hedefleri ve uluslararası kaynaklar göz önüne alınarak verimlilik değerlendirilmesi yapıldığını ve Sağlık Bakanlığı Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığınca açıklanan değerlendirme sonucu Eskişehir Şehir Hastanesinin 100 tam puan üzerinden yapılan değerlendirmede 99.21 puan aldığını belirtti.

Alınan puanın memnuniyet verici olduğuna değinen İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr. Uğur Bilge; Bakanlık Ekibi tarafından Eskişehir Şehir Hastanemizde tespit edilen iyi uygulama örneklerinin, diğer sağlık tesislerine önerileceğinin de altını çizdi.

  • 15.JPG
  • 24.JPG
  • 19.JPG
  • 13.JPG
Paylaş