Diyaliz Ünitesi

Klinik Hakkında

Hemodiyaliz Ünitesi; hastanemiz B blok girişinde hizmet vermektedir.  23+1 yedek cihaz kapasitesine sahiptir. Hemodiyaliz Ünitesinde programlı diyaliz hastaları için; Diyaliz salonu, İzolasyon odası, HbsAg (+) hastalar için ayrı bir oda ve cihaz, HCV (+) hastalar için ayrı bir cihaz ve Periton diyaliz odası bulunmaktadır. Hasta ve yakınları için bekleme ve dinlenme alanı, bay/bayan hastalar için giyinme odaları ve dolapları, hasta tuvaletleri, yatak başı televizyon ile hastaların rahat ve huzurlu bir ortamda tedavi hizmeti almaları sağlanmaktadır.

Hastaların ünitemize ulaşımı diyaliz hasta nakil araçları ile yapılmaktadır.

Hemodiyaliz Ünitesinde 1 Nefroloji Uzman Hekimi, 1 diyaliz sertifikalı uzman hekim,1 pratisyen hekim, 1 fizyoloji hekimi görev yapmaktadır. Hastaların ihtiyacına göre diyetisyen, sosyal hi

Hastanemizde yatarak teravi gören hastalarımız içinde diyaliz tedavi endikasyonu oluşanlar Nefroloji Uzman Hekimi tarafından değerlendirildikten sonra ünitemizde hizmet almaktadır. Yoğun Bakım Ünitelerinde yatan hastaların hemodiyaliz tedavileri kendi birimlerinde yapılmaktadır. Diyaliz ünitesize başvuran misafir hastalar da kabul edilmektedir.

 


13 Eylül 2022